top of page

Ruh Sahibi

Yaşayan İçki

Romantizmin ve kültürel zenginliğin baş temsilcisi şarap ile en özel anlarınızı harika anılara çevirebilirsiniz.  Aslında şarabın üretim şekli, üretiminde kullanılan malzemenin doğallığı ve içine kattığınız sevgi oldukça önemlidir. Perdix olarak şarabın romantik gecelerinizin ya da arkadaşlarınızla bir araya geldiğiniz o eşsiz sofranın kusursuz bir şekilde olabilmesi için muhteşem lezzetlere sahip şaraplar üretiyor ve sizler ile buluşturuyoruz. Eğer siz de harika şarap arayışında olan bireylerdenseniz doğru yerdesiniz. Perdix olarak kendi damak tadımıza uymayan hiçbir ürünü müşterilerimize sunmuyoruz. 

 

Biz, şarap deneyimini ilk kez yaşan bir aile işletmesiyiz. Ege’nin eşsiz havasından ve doğallığından yararlanmak isteyip Urla’da rafine bir yaşam planlayan ve üzüm yetiştirerek organik hayatta yer almak isteyen tutkulu bir aileyiz. Bölgedeki kekliklerin güzelliğinden etkilenerek Yunanca’da keklik anlamına gelen Perdix kelimesi, şaraplarımıza isim olarak seçtik ve şarapla olan başarılı yolculuğumuza başlamış olduk.

 

Perdix olarak tamamen doğal şekilde yetiştirilen üzümlerden şarap üretimi yapıyoruz.  Doğal ve tamamen organik bir şekilde üretim yapıyor olması şarapların çok daha lezzetli, kaliteli ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Perdix, müşterilerine sunduğu bu eşsiz şarapların yapımında ise birçok üzüm çeşidini kullanıyor. Bu üzüm çeşitlerini şu şekilde açıklayabiliriz: Cabernet Franc & Petit Verdot, Boğazkere, Pinot noir, Sauvignon Blanc, Bornova misketi. Bu 5 ürün ile piyasaya butik bir şarap firması olarak giren Perdix, kısa vadede tüm Türkiye’ye uzun vadede ise dünya'ya satış yapan bir şarap firması haline gelmeyi hedefliyor.

 

Bireylerin damaklarında bırakacağı lezzet kalitemizin en büyük göstergesidir.

_DSC4105-63.jpg

Perdix Wines - Urla

 Bizi Instagram'da takip edin @perdixwines

Instagram
bottom of page